Všechny krájené sýry čerstvě krájíme a vakuujeme pro dlouhou trvanlivost. Co se týče teploty, tak se nebojte, používáme chladící vložky, které můžete opakovaně použít.

Novinky

Francouzká panenka jinak?

Francouzské panenky Saing Agaune

Vážení přátelé, rád bych Vám touto cestou představil náš nový produkt: jemné plátky.

Představte si, že si jen rozbalíte tento jedinečný pytlík plný laskominy, kde již máte nakrájenou francouzskou panenku bez střívka a dáte jeden kousek za druhým do úst. Zavřete oči a bude ve Francii...

Mangalica - VIP mezi prasaty

Mangalica se vyznačuje dlouhou vlnitou, někdy až kadeřavou srstí, která umožňuje pást se venku i v zimě, a to i v hlubokých mrazech kolem -25°C. Tím prasata dosahují přirozeného přírůstku sádla s obsahem tzv. zdravého cholesterolu. Maso je zároveň velmi chutné pro svou šťavnatost a jemnou konzistenci. Vyhledávají ho tedy jak labužníci, tak příznivci zdravé stravy.

Produkce mangalice je v Maďarsku limitována, mj. proto, aby plemeno neztratilo svou jedinečnost a exkluzivitu. Mimo území Maďarska se prasata mangalica vyváží jen výjimečně. Proto mangalica vůbec není levná, maso zpravidla stojí jednou tolik, co „běžné“ vepřové.

Už jste u nás ochutnali klobásu, salám či špek z Mangalice?  

mangalica

Související produkty Mangalica:

 

Jaký je rozdíl mezi Jamon Serrano, Prosciutto di Parma / Parmská šunka, Jambon Sec / Bayonne a Presunto.

Tato jména si pravidelně mýlíme v obchodech, na internetu i v restauracích. Domníváme se, že je fine objasnit rozdíl mezi těmito šunkami jednou provždy. 

Možná vás překvapí, že ve skutečnosti jediným významným rozdílem je zeměpisný původ. Jinými slovy, ten velký rozdíl je, že:

  • Jamon Serrano je ze Španělska.
  • Prosciutto di Parma, nebo parmská šunka je z Itálie.
  • Jambon Sec nebo Bayonne je z Francie.
  • Presuntois z Portugalska. 

Všechny tyto čtyři druhy jsou sušené, to znamená, že jsou zavěšeny a suší se po dobu měsíců. K výrobě se také používá sůl, která napomáhá k sušení masa.

Ve skutečnosti, etymologie dokazuje, že slovo "prosciutto" pochází z latinského pro, což znamená "před" a exsuctus znamená "vysát vlhkost". Portugalské slovo "presunto" má přesně stejnou etymologii. Španělské slovo "serrano" může být podobně interpretováno, "serrano", který lze přeložit jako "de la Sierra" neboli "z hor", s odkazem na hory odkud šunka pochází a kde bylo při výrobě použito tradičních metod, to znamená sušena na studeném horském „vánku“. "Sec", jak jste si mohli tipnout , znamená ve francouzštině "suchý". 

Stručně řečeno, hlavní rozdíl je jazykový 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz