Ochutnávka Choriza z Francie a degustace vína z Moravy

Chcete se na setkání s přáteli pořádně blýsknout? Nabídnout svým známým občerstvení vyladěné do poslední tříslovinky? Máme pro vás tipy, se kterými nemůžete šlápnout vedle. Pohostěte své kamarády libovým chorizem od Saint Agaûne a doplňte ho prvotřídními víny z Velkých Bílovic. V našem videu se dozvíte, jak chorizo a víno perfektně zkombinovat.

Víno od Hrabala, značka, kterou není třeba představovat

Víno od Hrabala snad nemusíme ani představovat. Rodinné vinařství, které obnovilo svou tradici z roku 1966 je synonymem pro prémiové řady bílých, červených i šumivých vín. Z Bílovic tento lahodný mok putuje do skleniček v mnoha koutech světa. 

Neodolatelné Chorizo Saint Agaûne 

Chorizo Saint Agaûne má s vínem od Hrabala společnou nejenom poctivost výroby a tradici, která vydržela dekády, ale i zmíněnou prémiovost. Chorizo se vyrábí z libového masa a na výrobu 100 g této delikatesy byl použit bezmála dvojnásobek vepřového masa z evropských chovů. Připraveni na ochutnávku.

Víno rosé – Hrabal rozverné víno vs. chorizo jemné

Jarně letní, svěží rosé se k chorizu skutečně hodí. Tóny červeného ovoce se potkávají s červeným masem z choriza a jeho kořeněností. Víno je polosuché, je tedy trochu sladší a slad se skvěle snoubí s libovostí masa použitého na chorizo. Za nás tato kombinace funguje výborně. 

Víno rosé – Hrabal rozverné víno vs. chorizo pálivé

Chorizo obsahuje výraznější papriku, která zvýrazňuje tóny červeného ovoce, jako je jahoda, vodní meloun. Chorizo posiluje ovocnou složku vína. Tato kombinace je za nás nejpovedenější a jistě osloví milovníky lehčích, svěžích vín.

Bílé víno Pálava Touha vs. chorizo jemné

Oblíbený polosladký výběr hroznů se k chorizu hodí. Zbytkový cukr obsažený ve víně krásně zaobalí kořenitost choriza a zjemní jeho chuť. 

Bílé víno Pálava Touha vs. chorizo pálivé

Nasládlost vína se pěkně spojí s kořeněnou, jemně pikantní chutí choriza. Pálava je výrazná, a proto je chorizo spíše doplněk, jeho chuť nevyzní tak moc jako třeba u rosé. 

Červené víno – Velká červená SLÍPKA vs. chorizo jemné

Cuvée červená SLÍPKA vzniklo kombinací Frankovky a Zweigeltrebe. Víno zrálo v dřevěném sudu a má hodně tříslovin, proto jeho chuť dominuje. V kombinaci s pálivým chorizem lze cítit chuť klobásky až ke konci, kdy vyzní plně. 

Červené víno – Velká červená SLÍPKA vs. chorizo pálivé

Jde o velmi líbivou kombinaci červeného cuvée a pálivého choriza. Červená SLÍPKA si poradí s pálivostí klobásky. Ve vínu pak převládají více kořeněné než ovocné tóny. 

 

Související produkty:

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz